Projekty

Projekt „Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć świetlicowych z programem opiekuńczo – wychowawczych dla uczniów szkół podstawowych z uwzględnieniem działań profilaktycznych w Brodnicy w 2020”.

Wybrane tematy zrealizowane podczas projekt: Poznajemy swoje ciało – poznajemy swój umysł:

  • Potrafię powiedzieć „Nie”
  • Szkodliwość wyrobów tytoniowych
  • Substancje uzależniające
  • Przemoc fizyczna – formy i skutki
  • Zdrowie psychiczne – uwierz w siebie

Ufundowanie nagród dla Szkoły w Jajkowie w projekcie „Dzień Życzliwości” 2021


Akcja profilaktyczna pt. „Szczęśliwa rodzina – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania
Przemocy wobec Dzieci Bobrowo 2019”.

Przy współpracy z gminą Bobrowo nasz zespół miał przyjemność być w jury konkursu plastycznego i ufundować nagrody dla zwycięzców.


Kartka dla Medyka 2020

Akcja zorganizowana przy współpracy z Niepublicznym Przedszkolem „Akademia Kota Leonarda”.

W czasie pandemii dzieci poprzez stworzenie kartek wyraziły wdzięczność służbie zdrowia za poświęcenie w walce o ludzkie zdrowie i życie.


Fundacja włączyła się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka organizując bezpłatne konsultacje dla wcześniaków – psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne i fizjoterapeutyczne.


„Gwiazdy dla autyzmu” – akcja mająca na celu zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat autyzmu.

W akcje włączyły się m.im. Agata Młynarska, Magdalena Steczkowska, Izabela Zwierzyńska, Rafał Mroczek, Magda Adamowicz, Anna Dec, Anna Głogowska, Paulina Smaszcz i Małgorzata Tomaszewska.


Wydanie serii książeczek o Leosiu (nie)zwykłym kotku.

„Kuku Kotku, czyli przygody (nie)zwykłego kota Leonarda” – książka dla najmłodszych, która pokazuje dzieciom czym jest autyzm.

„Kuku Kotku – Gucio i Leoś poznają smaki” – książka dla najmłodszych, która pomoże lepiej zrozumieć dzieciom czym jest wybiórczość pokarmowa. Skierowana jest nie tylko do dzieci ale również rodziców i terapeutów.

„Kuku Kotku – Leoś i Gucio w Świecie Dźwięków Ciszących – logopedyczne wspomagajki” – książka, która pomoże uporać się z płatającym figle językiem.