Zbuduj z nami szkołę

Mamy dla Ciebie zaproszenie do zrobienia wspólnie czegoś dobrego. ZBUDUJ Z NAMI TOLERANCYJNĄ SZKOŁĘ bez dzwonka i prac domowych - #zbudujznamiszkołę

Jesteśmy zespołem specjalistów i specjalistek wierzących w ideę edukacji włączającej. Tworzymy miejsce, w którym dzieci budują swój świat w sposób kreatywny, bezpieczny i z poszanowaniem ich praw. Pracujemy nad tym, aby edukacja była dostępna dla każdego, niezależnie od wyzwań.

Z powodzeniem prowadzimy przedszkole Akademia Kota Leonarda

Zobacz co sprawia, że nasze przedszkole jest wyjątkowe.

10 faktów o Kocie

• Odkrywamy i rozwijamy talenty
  • Pracujemy w małych grupach
  • Stawiamy na jakość edukacji 3 dzieci na jednego nauczyciela/opiekuna
  • Rodzice są dla nas ważni – współdziałają z dziećmi i nauczycielkami
  • W procesie uczenia stawiamy na samodzielność – dziecko jest współorganizatorem tego procesu i ma wpływ na jego przebieg
  • Projekty wykonywane przez dzieci dotyczą najróżniejszych dziedzin życia – sztuki, muzyki, aktywności fizycznej
  • Podchodzimy z szacunkiem i empatią do neurorożnorodności
  • Jesteśmy wnikliwymi obserwatorami. Dokumentujemy i analizujemy zachowania dzieci, aby zdefiniować ich potrzeby.
  • Tworzymy warunki do rozwoju dla dzieci z autyzmem z ich rówieśnikami.
  • Relacje są dla nas podstawą budowania efektywnej edukacji.

Odkąd nasz synek jest w Akademii Kota Leonarda zrobił ogromne postępy. Dzięki Wam może normalnie funkcjonować. Dziękujemy.”

Rodzice Nikosia

Teraz Nikoś i inne dzieci czekają na możliwość kontynuowania edukacji i terapii w małych grupach, z poszanowaniem ich potrzeb, z poczuciem empatii i możliwością rozwijania swojego potencjału. Marzy nam się szkoła, gdzie nauczyciele i uczniowie współpracują, aby tworzyć inspirujące środowisko nauki.

Chcemy, aby nasi przyszli uczniowie stali się pewnymi siebie, samodzielnymi i odważnymi członkami społeczeństwa.

Chcemy kontynuować naszą ideę edukacji:

Uwzględniającej i wspierającej neurorożnorodność

Która promuje równość szans i stawia na rozwijanie indywidualnych potencjałów

przyjaznej dzieciom z autyzmem

otwartej dla wszystkich uczniów

Aktywnie uczącej tolerancji, empatii i szacunku wobec innych,

Wspierającej dialog społeczny

Zbudujemy kameralną placówkę.
Bez dzwonka i prac domowych.

Dzieci uczyć się będą w małych grupach a empatyczni nauczyciele i terapeuci zadbają o idealną przestrzeń do rozwoju talentów i wspierania specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Co wspólnie zbudujemy?

• Jasne, przestronne sale do zajęć dydaktycznych
  • Pracownie przedmiotowe, w których uczniowie będą prowadzić eksperymenty, tworzyć obrazy i grać na instrumentach
  • Kuchnię dydaktyczną, miejsce, gdzie uczniowie będą uczyć się gotowania i zdrowego odżywiania